WIELKANOC ZA NAMI - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WIELKANOC ZA NAMI

Data publikacji 03.04.2018

W dniach od 30 marca do 02 kwietnia tego roku policjanci na terenie powiatu żagańskiego prowadzili wzmożone działania kontrolne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Świąt Wielkanocnych. Policjanci m.in. zatrzymali 6 osób poszukiwanych i 3 nietrzeźwych kierowców, ujawnili 93 wykroczenia drogowe.

W czasie Świąt Wielkanocnych policjanci z terenu powiatu żagańskiego prowadzili wzmożone działania kontrolne, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, patrolowali ulice miast i wsi powiatu żagańskiego, aby zapewnić ład i porządek publiczny. W dniu 30 marca br. przeprowadzili działania „Prędkość”, podczas których skontrolowali 38 pojazdów, ujawnili 28 wykroczeń drogowych.

Ponadto policjanci podczas wszystkich dni świątecznych zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, ujawnili ogółem 93 wykroczenia drogowe, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych samochodów oraz zatrzymali uprawnienia 2 kierującym. Na terenie całego powiatu doszło do 3 kolizji drogowych. Skierowanych do służby było ponad stu policjantów z różnych wydziałów.

 

W czasie Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu żagańskiego doszło do jednego wypadku drogowego: 2 kwietnia na drodze wojewódzkiej 297 na trasie Pasterzowice- Borowina osoba kierująca pojazdem WV Golf straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego pojazd wypadł z drogi, wpadł do rowu i dachował kilkukrotnie. Pojazdem poruszały się dwie osoby. Kobieta i mężczyzna podczas poruszania się samochodem nie mieli zapiętych pasów. 36 letni mężczyzna wypadł z pojazdu w trakcie zdarzenia, w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem pogotowia lotniczego do szpitala w Zielonej Górze, gdzie pomimo wysiłków lekarzy, w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Droga na miejscu wypadku przez kilka godzin była zablokowana, jednak policja wyznaczyła objazd. Trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.