KPP Żagań

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI
KU PRZESTRODZE...
LUBUSKA NIEBIESKA TARCZA
język migowy
agresja drogowa
Quiz- Czy jesteś bezpieczny w internecie?
Policjant który mi pomógł
Służba Cywilna
niebieska linia
stopseksturystyce
Dołącz do najlepszych

Ruch drogowy

 1. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 2. Bezpieczna podróż tylko z trzeźwym kierowcą i sprawnym pojazdem

  Żagańscy policjanci ruchu drogowego na terenie całego powiatu żagańskiego w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2020” kontrolują stan trzeźwości i psychofizyczny kierujących pojazdami komunikacji miejskiej, a także inne autobusy, którymi prowadzony jest przewóz osób.

 3. Bezpieczny autobus

  W ostatnim czasie doszło do kilku groźnych wypadków drogowych z udziałem autobusów, w tym także autobusów komunikacji publicznej. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, tylko trzeźwy i wypoczęty kierowca warunkuje bezpieczeństwo na drodze. Ostatnie wydarzenia pokazały, że osoby - od których ze względu na wykonywany zawód oczekuje się nieskazitelnego stanu psychofizycznego - zlekceważyły elementarne zasady bezpieczeństwa. Kontrole pojazdów, w tym autobusów są systematycznie prowadzone przez policjantów ruchu drogowego, jednak w reakcji na zaistniałe zdarzenia, Policja rozpoczęła dodatkowe wzmożone sprawdzenia kierowców autobusów. Bezpieczeństwo podróżnych jest priorytetem, dlatego też wszelkie niebezpieczne zachowania kierowców spotkają się ze stanowczą reakcją Policji.

 4. Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2020

  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

 5. Eliminujemy nieodpowiedzialnych kierowców

  Policjanci na terenie całego powiatu żagańskiego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Systematycznie eliminują z dróg nieodpowiedzialnych kierowców.

 6. Bezpieczeństwo na drodze jednym z priorytetów żagańskich policjantów

  Funkcjonariusze żagańskiej jednostki 4 czerwca kontrolowali prędkość kierowców na drogach powiatu żagańskiego. Policyjne radiowozy można było spotkać praktycznie wszędzie, zarówno na głównych, jak i mniej uczęszczanych drogach. Funkcjonariusze ujawnili 30 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości.

Polecane strony