KPP Żagań

Aktualności

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
LUBUSKA NIEBIESKA TARCZA
język migowy
agresja drogowa
niebieska linia
Policjant który mi pomógł
stopseksturystyce
KU PRZESTRODZE...
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania Wydziału Ruchu Drogowego - "ROWER"

  Jesień wiąże się ze wzrostem zagrożeń dla ruchu pojazdów jednośladowych, szczególnie rowerów. W okresie tym gro ludzi wyjeżdża poza teren miejski na wycieczki rowerowe, ogródki działkowe, grzybobrania itp. w związku z tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w dniu dzisiejszym i jutrzejszym tj. 20 – 21 września 2018r. prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „ROWER” na terenie całego powiatu żagańskiego.

 2. Skradziony w Niemczech odzyskany w Polsce

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu oraz Żar biorąc udział w pościgu transgranicznym zatrzymali uciekającego kierowcę, który jadąc skradzionym w Niemczech samochodem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg prowadzony był drogą krajową nr 18 przez granicę w Olszynie. Skuteczne działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego obu jednostek zakończyły się zatrzymaniem uciekającego kierowcy i odzyskaniem skradzionego samochodu.

 3. Znamy laureata konkursu Radia Zachód „Mistrzowie Dwóch Kółek II”

  W Komisariacie Policji w Szprotawie gościliśmy laureata konkursu Radia Zachód „Mistrzowie Dwóch Kółek II”, który odbył się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w którym bierze udział Komenda Wojewódzka Policji Gorzów Wlkp i Niemiecka Dyrekcja Policji Wschód.

 4. Krajowe działania - TELEFON

  W dniu 18 września tego roku policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu żagańskiego prowadzić będą krajowe działania pn. „TELEFON”. Policjanci będą kontrolować kierujących pojazdami silnikowymi pod kątem ujawniania wykroczeń polegających na rozmowie przez telefon komórkowy trzymany w ręku przez kierującego.

 5. Nie zapominajmy o noszeniu odblasków, zwiększą one naszą widoczność

  Apelujemy do pieszych zwłaszcza tych, którzy znajdują się poza terenem zabudowanym, gdzie nie ma chodnika oraz oświetlenia, aby korzystali z kamizelek lub elementów odblaskowych. Zwiększając swoją widoczność, zwiększacie swoje bezpieczeństwo na drodze.

 6. Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.