KPP Żagań

Aktualności

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
LUBUSKA NIEBIESKA TARCZA
www.reportracism.pl
język migowy
agresja drogowa
niebieska linia
Policjant który mi pomógł
telefon bezpieczenstwa
stopseksturystyce
Antynarkotyczny mem
KU PRZESTRODZE...
Deba

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku

  Od 6 grudnia 2017 roku do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając projekt elementu odblaskowego do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji.

 2. Zaczynamy działania "Bezpieczne ferie". Zgłoś kontrole autokaru.

  Żagańscy policjanci ruchu drogowego rozpoczynają wzmożone działania kontrolne związane z feriami zimowymi pn. „Bezpieczne ferie”. Policjanci szczególną uwagę zwracają m.in. na bezpieczny przewóz dzieci do miejsc wypoczynku zimowego.

 3. Nie dajmy się zabić na drodze … jedźmy ostrożnie !

  Na lubuskich drogach corocznie życie traci kilkadziesiąt osób. To zdecydowanie za wysoka cena, jaką przychodzi płacić za podróż samochodem. Rozwijająca się infrastruktura drogowa, codzienna służba policjantów oraz zdrowy rozsądek kierowców z pewnością wpływa na zwiększenie drogowego bezpieczeństwa. Bądźmy ostrożni. Życie nie zawsze daje drugą szansę! Czas na refleksję, zanim będzie za późno.

 4. Ściągnij nogę z gazu

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w czasie ostatniego weekendu zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy na terenie zabudowanym jechali samochodami z prędkością 117 km/h i 105 km/h.

 5. Przez wieś jechał z prędkością 102 km/h

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali kolejne prawo jazdy kierowcy, który na terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 62 km/h.

 6. Systematycznie eliminujemy z dróg nietrzeźwych kierowców

  Policjanci na terenie całego powiatu żagańskiego systematycznie eliminują z dróg pijanych kierowców. W 2017 roku policjanci ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości prawie 44 tysięcy kierowców.