"Alkohol i Narkotyki" - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Alkohol i Narkotyki"

Policjanci z całego powiatu żagańskiego włączyli się do krajowej akcji pn."Alkohol i narkotyki" Głównym celem policyjnej akcji było eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy jechali po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

08 marca tego roku na terenie całego powiatu żagańskiego prowadzone były wzmożone działania kontrolne pn. „Alkohol i narkotyki”. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących. Celem akcji było  także eliminowanie z dróg tych, którzy usiedli za kierownicą pod wpływem narkotyków. Systematyczne  
działania kontrolne mają na celu  poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W czasie wczorajszych działań policjanci ruchu drogowego na terenie całego powiatu skontrolowali 546 kierowców. Wszyscy kontrolowani  kierowcy pojazdów mechanicznych byli trzeźwi. Natomiast w Szprotawie na ul. Kościuszki policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. 19 letni mężczyzna miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu. 

Akcja „Alkohol i Narkotyki” to jedna z wielu inicjatyw policjantów, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

  • RD zatrzymanie.jpg