Eliminujemy nietrzeźwych na drodze - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminujemy nietrzeźwych na drodze

Policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie zatrzymali w ciągu niespełna doby czterech nietrzeźwych kierujących.

W dniu 06 marca 2018 roku szprotawscy policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego w miejscowości Wiechlice na ul. Jesionowej  zatrzymali do kontroli  41-letniego rowerzystę. Przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało prawie 2,5 ‰.

Tego samego dnia również policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego KP Szprotawa w Małomicach na ul. Kościuszki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Honda, którego kierujący 37 letni mężczyzna prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Ten kierujący miał 0,76 ‰. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Policjanci tego samego komisariatu i tego samego wydziału nie osiedli na laurach i kolejny raz w dniu 6 marca 2018 roku dokonali kontroli kolejnego kierującego rowerem, który jak się okazało również najpierw spożywał alkohol, a następnie wsiadł na rower. Wynik badania na zawartość alkoholu u tego 50 letniego mężczyzny to 1,48 ‰.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie również tego samego dnia skontrolowali 31 letniego kierującego motorowerem, który jak jego poprzednicy również prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w organizmie miał 0,74 ‰.

 

 

  • alkohol 7.jpg
  • alkohol 5JPG.jpg