Kradli paliwo na stacji paliw – odpowiedzieli za swoje występki - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli paliwo na stacji paliw – odpowiedzieli za swoje występki

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa z dwóch stacji paliw. Straty powstałe w wyniku działania przestępców to prawie 600 złotych.

08 lutego 2018 roku pomiędzy godziną 12:00 a 13:30 w miejscowości Iłowa dwóch sprawców poruszający się samochodem osobowym marki Audi 80 dokonali kradzieży paliwa, a dokładnie oleju napędowego za pierwszym razem w ilości ponad 51 litrów. Wartość strat wyniosła 273. Następnie wytynkowali paliwo do beczek po czym udali się na stację paliw w miejscowości Czerna gdzie dokonali kolejnej kradzieży oleju napędowego poprzez zatankowanie tego samego pojazdu. Tym razem w ilości ponad 56 litrów paliwa o wartości ponad 300zł. Łącznie przestępcy ukradli paliwo o łącznej wartości prawie 600zł. działając tym na szkodę w/w stacji paliw. 


Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Iłowej podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Długo nie czekając, jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej dokonali zatrzymania dwóch sprawców kradzieży paliwa. Sprawcami okazali się 23 letni mieszkaniec miejscowości Żarska Wieś oraz 31 letni mieszkaniec miejscowości Gronów. Mężczyźni zostali osadzeni w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu celem wyjaśnienia.

Całość skradzionego paliwa odzyskano. Sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży cudzego mienia.  Obaj podejrzani przyznali się do kradzieży paliwa. Prokuratura Rejonowa  w Żaganiu zastosowała wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozór Policji. Za kradzież cudzego mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

  • zdj I.jpg
  • zdj II.jpg