Akcja „Znicz”- zmiany organizacyjne - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Znicz”- zmiany organizacyjne

Data publikacji 29.10.2019

31 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu rozpoczynają coroczną akcję „ZNICZ". Pamiętajmy, aby wybierając się na groby naszych bliskich zmarłych zachować czujność i rozwagę. W dbaniu o bezpieczeństwo będą pomagali policjanci. W rejonach dróg wylotowych i w okolicach cmentarzy będą wzmożone patrole Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i podległych komisariatów, 31 października rozpoczynają coroczną akcję „ZNICZ", która potrwa do 3 listopada. Wzmożone, policyjne działania będą miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób odwiedzających bliskich zmarłych na cmentarzach. Nad bezpieczeństwem osób na drogach będą czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

W dniach od 31 października do 3 listopada przy największej nekropolii w Żaganiu, przy ul. Kożuchowskiej, po prawej stronie, przy murze cmentarza będzie można parkować samochody osobowe, z wyjątkiem okolicy bramy głównej, gdzie na odcinku 15 metrów nie będzie można parkować pojazdów. Miejsce to będzie służyło jedynie do wysadzania pasażerów. Przy ul. Kożuchowskiej, na odcinku drogi alternatywnej do obwodnicy, będzie zorganizowany parking w ten sposób, że wjazd od ul. Kożuchowskiej, do ul. Krętej tj. łącznik z drogą alternatywną będzie drogą jednokierunkową, gdzie będzie możliwość parkowania pojazdów po lewej stronie. Wzdłuż drogi alternatywnej po prawej stronie będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów odbywać się będzie tylko po lewej stronie tej drogi, tj. wzdłuż pasa przyległego do cmentarza. Ruch pojazdów odbywać się będzie w jednym kierunku tj. w kierunku Bożnowa.  

1 listopada policjanci będą kierowali ruchem min. na rondzie i przejściach dla pieszych przy cmentarzu w Żaganiu, oraz w okolicach cmentarza w Szprotawie a także przy innych nekropoliach na terenie powiatu żagańskiego. Kierowców i pieszych prosimy o czujność i stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem.

Informujemy, że żagańska Policja udostępnia osobom zmotoryzowanym duży parking dla interesantów, znajdujący się obok budynku komendy przy ul. Nowogródzkiej nr 1.  Na tym parkingu będzie  można zostawić samochód i pieszo przejść na cmentarz przy ul. Kożuchowskiej 

sierż. Arkadiusz Szlachetko

KPP w Żaganiu