Czas świąteczny idealny dla złodziei - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czas świąteczny idealny dla złodziei

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Te święta jak każde inne są idealnym momentem dla złodziei, którzy tylko czekają na naszą chwilę nieuwagi, byśmy mogli stać się ofiarami kradzieży. Wyjeżdżamy w odwiedziny do rodziny, spędzamy święta w górach czy nad morzem, z tej okazji umieszczamy na bieżąco fotki na portalach społecznościowych, informując przy tym złodzieja, że może bez obaw grasować w naszym domu.

Okres świąteczny to ulubiony czas dla złodziei. Dla nas jest to czas porządków, zakupów i wyjazdów. Śpieszymy się, żeby szybko zrobić zakupy, gdyż czeka na nas jeszcze tyle spraw, biegamy po sklepie, aby szybko się ze wszystkim uwinąć, później czekamy w długiej kolejce, w której czasem mielibyśmy ochotę zasnąć, a złodziej obserwuje nas i czeka na nasze roztargnienie i nieuwagę, żeby ukraść nam portfel, który wystaje z kieszeni spodni, bądź jest widoczny w damskiej niezamkniętej torebce, czasem trzymamy już go w dłoni, bo przecież kolejka cały czas się zmniejsza. Nie mówiąc o tym, że pozwalamy sobie położyć portfel na kasowej taśmie „schylę się do wózka, wyciągnę kilka rzeczy, przecież ten portfel mi przeszkadza, a zresztą mam go cały czas na oku”. Pilnujmy również swoich telefonów, które także są pożądane przez złodziei. Nośmy portfele z dokumentami i pieniędzmi schowane najlepiej w zapiętych torebkach, bądź wewnętrznych kieszeniach kurtek i płaszczy.

W czasie świąt rośnie również liczba włamań do mieszkań. Planujemy wyjazd do rodziny, w góry, na święta- nie opowiadajmy o tym każdej napotkanej znajomej osobie. A kiedy już faktycznie będziemy poza domem, nie umieszczajmy na portalu społecznościowym, na bieżąco fotek z miejsca, w którym się znajdujemy, gdyż właśnie w ten sposób informujemy złodzieja, że może swobodnie włamać się do naszego mieszkania, gdyż nie ma nikogo w domu. Kiedy święta spędzamy w domu, zamykajmy drzwi na klucz za każdym przybyłym gościem. Owszem przyjdzie za chwilę kolejny, ale w czasie pomiędzy gośćmi może przyjść również złodziej, dla którego rozmowy i hałasy stworzą idealny moment do kradzieży.

Dopilnujmy, aby święta były dla nas spokojne i bezpieczne. Nie pozwólmy złodziejom wykorzystać żadnej okazji do kradzieży. Pamiętajmy również, żeby sprawować właściwą opiekę nad dziećmi podczas wspólnych zakupów, w zatłoczonych miejscach nie trudno o ich zaginięcie.