PODSTĘPEM DO MIESZKANIA, Z SIEKIERĄ W RĘCE - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODSTĘPEM DO MIESZKANIA, Z SIEKIERĄ W RĘCE

Policjanci Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

26 marca tego roku w godzinach nocnych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w Gozdnicy na ul. Ceramików. Pokrzywdzony mężczyzna powiedział, że w nocy usłyszał pukanie do drzwi, kogoś kto zawołał go po imieniu i żeby otworzył, pod pretekstem lejącej się z rury wody. Kiedy otworzył drzwi dostał pięścią w twarz, a następnie był bity po plecach siekierą. Mężczyźni grozili również pokrzywdzonemu pozbawieniem życia.

W czasie działań prowadzonych w tej sprawie iłowscy policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili przy współpracy z pokrzywdzonym dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Sprawcy rozboju tego samego dnia zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali częściowo skradzione w wyniku rozboju mienie.

Policjanci doprowadzili zatrzymanych mężczyzn do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanych zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Za dokonanie rozboju grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.