Podsumowanie akcji KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI

W dniu 25.02.2018 żagańscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania prewencyjne pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości". Na terenie całego powiatu żagańskiego doszło w tym czasie do jednego wypadku drogowego, w którym została ranna 1 osoba.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i podległych komisariatów w dniu 25.02.2018 roku prowadzili akcję "Kaskadowy pomiar prędkości". Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzania tego typu akcji może brać udział kilka radiowozów policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.  Celem prowadzonej akcji było zatrzymywanie tych kierujących ,którzy zwalniają na widok pierwszego patrolu policji, następnie po jego minięciu przyspieszają przekraczając dozwoloną prędkość.

W akcji wzięło udział łącznie 8 policjantów, którzy podczas akcji skontrolowali 41 pojazdów. Policjanci ujawnili 27 wykroczeń polegających m.in. na przekroczeniu prędkości. W dniu działań doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba.

Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

  • WP_20160515_14_46_36_Pro.jpg