Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany

Policjanci Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do lokalu gastronomicznego i kiosku „Ruch”. Skradzione mienie zostało odzyskane przez policjantów.

W dniu 20 lutego tego roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o przestępstwie zaistniałym w nocy z 19/20 lutego 2018 roku w miejscowości Iłowa. Z zawiadomienia właściciela wynikało, że nieznany sprawca włamał się do lokalu gastronomicznego, a następnie ukradł beczki z piwem, telefon komórkowy oraz pieniądze. Tej samej nocy również w Iłowej, mężczyzna wybił szybę wystawową w kiosku i ukradł kasę fiskalną oraz papierosy.

W niespełna dobę po zawiadomieniu o włamaniu policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali do wyjaśnienia 21-letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponadto mężczyzna przyznał się do dokonania trzech innych kradzieży zgłoszonych na wykroczenie,  na terenie miasta Iłowa.

Za kradzież z włamaniem podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • 20180220_143520.jpg
  • 20180222_113009.jpg