Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” to tegoroczne hasło Dnia Bezpiecznego Internetu 2018. Przed feriami zimowymi w woj. lubuskim policjanci przeprowadzają działania, które mają na celu uświadomienie mocy sprawczej każdego z nas w kontekście wpływania na tworzenie lepszego Internetu.

MDBI obchodzimy w tym roku 6 lutego pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci. Podczas 14. edycji wydarzenia organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów MDBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Policjanci przeprowadzają spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie i przeciwdziałania cyberprzemocy w wybranych szkołach całego powiatu żagańskiego.

Kolejne działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów dla  młodzieży gimnazjalnej odbędą się 09 lutego w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu.  

  • 166-85463.jpg