Ferie przed nami, bądź bezpieczny! - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie przed nami, bądź bezpieczny!

Policjanci wzięli udział w pokazie ratownictwa dla dzieci z żagańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, który zorganizowano nad kanałem Bobru. Pokaz ratownictwa połączono z akcją edukacyjną, która jest jedną z części działań pn. „Bezpieczne Ferie 2018”.

W poniedziałek (05.02.) nad kanałem Bobru przy ul. Żelaznej w Żaganiu został przeprowadzony pokaz ratowania osób, pod którymi zarwał się lód i wpadły do wody. Do działań  profilaktycznych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu oraz Piotr Puchalski zajmujący się w Urzędzie Miasta Żagań profilaktyką. W czasie rozmów z dziećmi zostały przekazane najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu, podczas spędzania wolnego czasu czy kontaktów z osobami obcymi. Ważnym elementem działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów była widoczność pieszych na drodze. Policjanci przekazali dzieciom światełka odblaskowe i kamizelki odblaskowe, które w okresie zimowym, gdy bardzo szybko zapada zmierzch, poprawiają widoczność pieszych na drodze.

A oto rady dla najmłodszych:


Do zjeżdżania i ślizgania się wybieraj tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy, stawów i rzek. Nigdy nie ślizgaj się po zamarzniętej rzece, jeziorze, stawie - nie wiesz jak gruba jest warstwa lodu. Nie wbiegaj na lód, który już się pod kimś załamał. Gdyby lód zaczął pękać, połóż się na nim, w celu rozłożenia ciężaru ciała. W przypadku, gdy lód się załamie:


1. nie wpadaj w panikę,
2. nie wykonuj zbędnych ruchów,
3. działaj szybko i zdecydowanie,
4. złap się krawędzi lodu, wykonuj nogami ruchy pływackie do czasu, aż ciało przyjmie pozycję poziomą,
5. staraj się wypełznąć na lód,
6. trzymaj się mocno podanego lub rzuconego sprzętu.
7. zawsze informuj rodziców i opiekunów o trasie dojścia i powrotu z miejsca spędzania wolnego czasu.

  • 166-83765.jpg
  • 20180205_100230.jpg
  • 20180205_101007.jpg
  • 20180205_101012.jpg
  • 20180205_101033.jpg