Ściągnij nogę z gazu - Aktualności - KPP Żagań

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ściągnij nogę z gazu

Data publikacji 16.01.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w czasie ostatniego weekendu zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy na terenie zabudowanym jechali samochodami z prędkością 117 km/h i 105 km/h.

13 stycznia tego roku jeden z policyjnych patroli ruchu drogowego prowadził kontrolę na ul. Żagańskiej w Iłowej.  Policjanci sprawdzali m.in. czy kierowcy na terenie zabudowanym nie przekraczają dozwolonej prędkości jazdy. Wieczorem policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowym m-ki BMW, który jechał z prędkością 117 km/h. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość jazdy na terenie zabudowanym o 67 km/h. Samochodem m-ki BMW kierował 21-letni mężczyzna, mieszkaniec Iłowej. Policjanci ukarali kierowcę wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

 Następnego dnia  (14.01) policjanci prowadzili kontrolę w Żaganiu na ul. Lotników Alianckich.  O godzinie 8.20 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żaganiu zatrzymali do kontroli samochód osobowy m-ki Opel, który jechał z prędkością 105 km/h, więc przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 55 km/h. Kierowca, 29-letni mieszkaniec Zielonej Góry również został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 

 Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się również 57-letni mieszkaniec Głogowa, którego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 13 stycznia w Lesznie Górnym. Powodem zatrzymania do kontroli drogowej było przekroczenie przez kierowcę  samochodu m-ki Renault dozwolonej prędkości jazdy: 57-latek jechał  po terenie zabudowanym z prędkością 83 km/h. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,28 ‰ alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz odpowie za wykroczenie i przestępstwo związane z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W czasie zimowej aury wypadki i kolizje to najczęściej efekt niedostosowania prędkości jazdy kierowców do trudnych warunków panujących na drogach. Dlatego ponownie apelujemy o ostrożną jazdę i ściągnięcie nogi z gazu. Wolniej – znaczy bezpieczniej!